neden uçak gövde sigortasi

Uçak Gövde Sigortası

Uçak Gövde Sigortası havacılık sigortalarının bir türüdür. Uçak Gövde Sigortası ile işletme sahibi, kiracı veya bir şekilde hava taşıtını elinde bulunduran kişiler, uçaklarda oluşabilecek aksaklıkların kısa sürede çözümlenmesi için teminat sağlar.

En önemli hava taşıtı olan uçaklar yolcu ve yük taşımacılığında kullanılırlar. Yerden binlerce metre yüksekte çalışan uçaklar en güvenli taşıma yolu olarak görülse de, küçük sorunların ihmal edilmesi halinde ciddi felaketlere yol açabileceği tartışmasızdır. Diğer tüm taşıma araçlarından farklı olarak, uçak kazalarında sağ kalma ihtimali çok düşüktür. Bu yüzden en ufak sorunun dahi zaman geçmeden giderilmesi gerekir. Bu sorun uçuş aksamında olabileceği gibi gövde veya iç kısımda da görülebilir. Sigorta, gerek uçuş gerekse yerde iken ortaya çıkan sorunları kapsayacak şekilde düzenlenir. Sigortanın adı her ne kadar Uçak Gövde Sigortası olarak geçse de poliçe kapsamına her türlü hava taşıtının dahil edilmesi mümkündür.

Uçak Gövde Sigortası Kapsamı Nelerdir?

 • Uçak ve helikopter gövdelerinde bulunan motor, diğer uçuş aksamı ve ekipman,
 • Yedek parçalar,
 • Üçüncü şahıs ferdi kaza,
 • Bagaj,
 • İşletmecinin faaliyetleri nedeniyle üçüncü kişilerin göreceği zararlar,
 • Hava aracındaki yolcuların yaralanma, sakatlanma ve ölümü,
 • Uçak ile taşınan bagaj, kargo ve postalar,
 • Uçak kaçırma, terör eylemi veya politik sebeplerle ortaya çıkan zararlar,

Güvence altına alınmaktadır.

uçak gövde sigortasi
uçak sigortasi

Uçak Gövde Sigortası, havacılık sektörünün gelişmesi ve ülkemizde her geçen gün artan yurt-içi ve yurtdışı seferlerde çalışan uçak sayısının fazlalaşması sonucunda ihtiyaç haline gelmiştir. Önceleri uçakları yurtdışından sigortalatmak zorunda kalan uçak ve helikopter işletmecileri, artık kendi sigorta firmalarımız tarafından güvenceye alınmanın ayrıcalığını yaşıyorlar. Hazırlanan poliçeler Türk firmaları adına kayıtlı uçaklar için tam bir koruma sağlamakta, yabancı sigorta firmalarının yıllar süren prosedürleri ile uğraşmak zorunda kalmadan zararlarını tazmin etmektedirler.

Uçağınız veya helikopteriniz varsa, poliçeniz bizde hazır. En geniş teminatlar ve en ekonomik fiyatlarla milyonlarca lira vererek satın aldığınız hava aracınızı her türlü riske karşı koruma altına almak isterseniz, deneyimli ve uzman personelimiz hizmetinizdedir.

7 Days Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş

Hızlı geri dönüş ve bilgilendirme almak istiyorsanız bizlere;

– Whatsapp veya

– Form Doldurarak

Ulaşabilirsiniz.

  Sigorta Teklifi İste

  Soru: 8 + 5